خانه / خواندنی برای عاشقان سینما / فیلم‌برداری کنید و کارتان را در اینترنت آپلود کنید

فیلم‌برداری کنید و کارتان را در اینترنت آپلود کنید

فیلم‌برداری کنید و کارتان را در اینترنت آپلود کنید

آیا به نظرتان در حوزه فیلم‌برداری به نقطه‌ای رسیده‌اید که کار حرفه‌ای را آغاز کنید اما نمی‌دانید چطور و از کجا این اتفاق باید بیفتد؟

راه تبدیل شدن به یک فیلم‌بردار حرفه‌ای، شکل ساده و سرراستی ندارد. در حقیقت، این مسیر برای هر کسی متفاوت است. ۵ راهکار به پیشنهاد سایت Cinematographydb می‌تواند شما را در استارت دوران کاری حرفه‌ای خود در فیلمبرداری یاری دهد.

فیلمبرداری کنید، آن‌ها را ادیت کرده و منتشر کنید
به صورت آنلاین و البته رودررو، با آدم‌ها ارتباط کاری بگیرید
بازار محلی کار خود را بشناسید
از طریق اینترنت، خود را در فیلم‌برداری به روز کنید
شور و شوق شخصیتی خود را با فیلم‌برداری هماهنگ و مخلوط کنید

هیچ راهکار و عملکرد خاصی که بتوان از طریق آن، در این حوزه تخصصی دیده شد، وجود ندارد؛ مگر آنکه امکان ورودتان با چیزی غیر از تخصص، فراهم باشد. به هر حال از طریق انجام دو کار به شکل منظم و هدفمند، می‌توان به رسیدن به مسیر دلخواه نزدیک شد و آن دو کار فیلم‌برداری آزاد به طور مستمر و ارتباط گرفتن با متخصصین و فعالان فیلم‌برداری است. هر کسی به دنبال آن است تا خبره‌ترین فرد را استخدام کند اما از کسانی که می‌شناسد یا آشنایی‌های مشترک دارد نیز استفاده می‌کند. البته اگر شخص درون‌گرایی هستید و قدرت روابط عمومی بالایی ندارید خود را نبازید.

در عصر حاضر دوربین‌های دیجیتال، فیلم‌سازی را با ارزان کردن آن و قابل دسترس بودن برای همگان، دموکراتیزه کرده‌اند؛ در این مسیر، اینترنت نیز گرفتن روابط و اصلاحاً شبکه زدن و نتوورکینگ را سهل کرده است. فیس‌بوک، اینستاگرام، توئیتر و غیره همگی ابزاری هستند که می‌توانید برای تبلیغ و نشان دادن کار خود از آن‌ها بهره بگیرید. مردم عادی و افراد مرتبط با تخصص فیلم‌برداری را فالو کنید، به گروه‌ها بپیوندید، در گروه‌ها بحث آغاز و گفتگو کنید؛ به ایونت‌ها، ورک‌شاپ‌ها و جشنواره‌های فیلم بروید چون هر چه روابط شما بیشتر بوده و افراد بیشتری را بشناسید، فرصت‌های بیشتری به سراغتان می‌‌آید. البته در روابط خود جانب احترام و اصول حرفه‌ای را رعایت کنید، به کسی اصرار نکرده و در جاهایی که اجازه ورود ندارید نیز پافشاری نکنید.

ورود به عرصه فیلم‌برداری راه پرچالشی است، به هر صورت ممکن است زمانی احساس کنید دارید درجا می‌زنید یا اصلا پیشرفتی به لحاظ کاری نمی‌کنید، اما نباید دست از تلاش بردارید. فراموش نکنید که کار یک فیلم‌بردار انتها ندارد و همیشه صحنه‌های بی‌شماری هستند که نگرفتن آن‌ها می‌تواند یک فرصت احتمالی را از شما بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.