خانه / خواندنی برای عاشقان سینما / مصاحبه جالب اوریانافالاچی و هیچکاک

مصاحبه جالب اوریانافالاچی و هیچکاک

اوریانافالاچی:
– آقای هیچکاک خبر دارید که فیلم های شما به آدمکش ها کمک می کند؟ چند سال پیش روزنامه نگاری در آنکارا یک دیپلمات را با هفت تیری که در دوربین اش پنهان کرده بود، ترور کرد. درست مانند فیلم خبرنگار خارجی!

هیچکاک:
البته.
خیلی هم مایه شادی و غرور من است. نمی دانید، هر بار برای آن که بدانم کارهایم تقلید شده اند چقدر حاضرم بپردازم.
بدی اش این است که هر روزه جنایت های کاملی روی می دهد که هرگز کشف نمی شود. من هم نمی توانم بفهمم که از کار من تقلید کرده اند یا نه.
سه سال پیش در لس آنجلس، مردی که سه تا از زن هایش را کشته بود، اعتراف کرد که زن سوم را پس از دیدن “روح” {بیمار روانی١٩۶٠} کشته است.
خبرنگاران با من تماس گرفتند و پرسیدند:”راضی هستی؟” جواب دادم:”نه چون نگفته است دومی را پس از دیدن کدام فیلم من کشته است. اولی را شاید پس از سرکشیدن یک لیوان شیر، کشته باشد!”

اوریانا فالاچی:
– آقای هیچکاک شما از بازیگران خوشتان نمی آید. بارها از این که در میان بازیگران یک دوست ندارید، به خود بالیده اید. از گفته های شماست که “بازیگرها گاوند.

هیچکاک:
– اگر هم گاو نباشند بچه هستند. این را بارها گفته ام و هر کسی می داند که بچه های خوب و بد وجود دارند بچه های احمق هم هستند.
همیشه با دیگران ناسازگارند. زیادی به خودشان می نازند. هر چه کمتر دور و بر من باشند، خوشحال ترم. راهنمایی هزار و پانصد کلاغ از راهنمایی یک بازیگر کمتر کار دارد. همیشه گفته ام کار درست را والت دیسنی کرد که بازیگرانش کاغذی اند. هر گاه خوشش نیاید آن ها را پاره می کند!
ماهنامه ی گزارش فیلم
شماره ی 8
آبان 1372

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.