آموزشگاه سینمایی جهان نما

مدیر مسئول: علی عسگری

آموزش آکادمیک عکاسی

شرایط عضویت

مجموع جلسات
48 جلسه  3 ساعته
جلسات در هفته
1 نوبت
ساعات برگزاری
 
سن مورد پذیرش
از 18 سال به بالا
تجهیزات لازم
دارا بودن دوربین عکاسی
استاد مربوطه
دکتر نوری مقدم_ دکتر سپهوند
شهریه دوره جامع (کلاس گروهی)
ماهانه 1/200هزار تومان
شهریه دوره جامع (کلاس نیمه خصوصی)
ماهانه 1/600هزار تومان
شهریه دوره‌های تکدرس (بخشی از دوره)
ماهانه 1/800هزار تومان
ارائه مدرک رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد 

هنر عکاسی به عنوان ابزاری بصری، قدرت بالایی در جذب توجه و انتقال احساسات به مخاطب دارد و با ایجاد ارتباط عمیق با او می‌تواند احساسات، تجربیات و دیدگاه‌های هنرمند عکاس را به بهترین شکل ممکن منتقل نماید و افراد را به تفکر و تأمل در موضوعات مختلف دعوت کند. همچنین می‌تواند نقشی بسیار مهم  و تاثیر گذار در افزایش آگاهی اجتماعی و فرهنگی داشته باشد.


عکاس می‌تواند با ثبت لحظات خاص و مهم زندگی انسان‌ها  دفتر خاطرات ارزشمندی را به آنها هدیه نماید و حتی عادی ترین چیزها را به خاص‌ترین و زیباترین شیوه به تصویر بکشد


از ویژگی‌های دیگر هنر عکاسی می‌توان به استفاده از تکنیک‌های خلاقانه، ایجاد جذابیت بصری و ترکیب رنگ‌ها و نورها اشاره کرد. عکاسان هنری با توانایی‌های خلاق خود، می‌توانند تصاویری با ارزش هنری بالا ایجاد کنند و با استفاده از نور، رنگ و کادربندی و ... تأثیر زیبایی‌شناختی بر عکس بگذارند.


برای رسیدن به جایگاه حرفه‌ای و تحقق موارد فوق الذکر می بایست برای آموزش صحیح و اصولی و تمرین و ممارست تحت نظر استاد برنامه ریزی و اقدام نمود.

آموزشگاه سینمایی جهان نما با داشتنن اساتید مجرب و صاحب نام در این رشته هنری امکانی را فراهم آورده تا هنرجویان با گرایشها و نیازهای متفاوت بتوانند در محیطی کاملاً تخصصی این هنر ارزشمند را به شکل عملی فرا گیرند و بتوانند درمسیر اشتغال یا فعالیت هنری خود از آن بهره مند گردند.

سرفصلهای آموزشی

عکاسی پایه و آشنایی با  منوهای دروربینهای دیجیتال و تنظیمات آن در فضای باز و بسته و استفاده از ابزارهای جانبی ، سه پایه و...
اصول اساسی و تکنیکی مانند: فوکوس/نورسنجی(مثلث نورسنجی ایزو دیافراگم شاتر) / کادر بندی /عمق میدان/ ضدنور/ ترکیب بندی/ پانوراما/ اوپن فلاش/کنتراست /تنظیم نور سفید( وایت بالانس) و...
نورپردازی کلاسیک و مدرن در آتلیه و کار با تجهیزات نورپردازی مانند: فلاش/ رفلکتور/چتر/ سافت باکس/ خیمه نور/ فیلتر و..
آموزش و کار با انواع لنز و میدان دید آنها
آشنایی با سبکهای عکاسی و کار عملی اعم از: عکاسی هنری/مستند/ کودک و خانواده/ طبیعت/ تبلیغاتی ، صنعتی/ خبری و..
عکاسی مدلینگ: آموزش شیوه های نور پردازی در عکاسی پرتره و بدن در مدلینگ و اصول ژست صحیح و همچنین مدلینگ مفهومی
تصویر کردن و استفاده از نظریه و مفاهیم: روانکاوانه /نشانه شناسی و نماد و....در عکاسی


علاقمندان به  شرکت در این دوره با آگاهی از شرایط فوق  میتوانند از طریق لینک زیر در کارگاه آموزش عکاسی آموزشگاه سینمایی جهان نما  ثبت نام نمایند. 

اکنون ثبت نام کنید